[O1] Maglownica co z nią zrobić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Anarki
    Classic
    • 2010
    • 15

    [O1] Maglownica co z nią zrobić

    Tyle tylko, że scirocco ma 3 drzwi więc fotele mają łamane oparcie. A to raczej minus.

    [ Dodano: Pon 17 Sie, 15 18:14 ]
    Odświeżam temat foteli do Octavii 2.
  • Nabuch
    Drive
    • 2009
    • 65

    #2
    [O1] Maglownica co z nią zrobić

    Witajcie
    Niecały rok temu rozszczelniła mi się przekładnia. Oddałem ją do regeneracji do Wa-wy do rzekomo dobrego zakładu. Regeneracja była jakaś rozszerzona bo obejmowała jeszcze chromowowanie listew i jakieś dodatkowe rzeczy -koszt ok 900zł. Ostatnio zauważyłem że jak skręcam to słychać jakieś stuki . Mechanik stwierdził luzy na przekładni. Co polecacie z tym fantem zrobić. Nie uśmiecha mi się wysyłać gdzieś tego badziewia żeby znów nie wywalać na darmo kasy. Ktoś poleci jakieś sprawdzone rozwiązanie w niewysokiej cenie.
    Ktoś poleci jakiś sprawdzony zamiennik który służy u niego kilka lat? Ewentualnie czy jest jakaś opcja żeby ocenić stan używanej maglownicy ze szrotu ?? Pozdrawiam Wojtek

    Komentarz


    • #3
      brac uzywki to loteria bo w OI i jej podobnych maglownice lubialy sie sypac, chyba ze bedzie z pewnego zrodla o malym przebiegu, ale o to trudno. Moim zdaniem nie zostaje nic jak odeslac na gwarancje, szczerze jakbym mial dac 900 zl za regeneracje to wolalbym dolozyc (chociaz kazdy kolejny grosz boli) i kupic ori bo naprawde idzie trafic niewiele drozej przez neta. Ten luz na maglu duzy jest?! Jesli sie nie bedzie powiekszal i nie jest uciazliwy to dalo by sie przezyc, ale z drugiej strony gwarancja minie, bo rozumiem ze przynajmniej 12m masz gwarancji.

      Komentarz

      • Nabuch
        Drive
        • 2009
        • 65

        #4
        Gwarancja z tego co pamietam była tylko na 6miesiecy ...;(
        A ja głupi myślałem że jak 2 x tyle za regenerację to będzie na kilka lat ...
        Wycieków z magla nie ma ale jak się ruszy kołami jak samochód jest na podnośniku to słychać jakieś strzelanie w maglownicy
        Poda ktoś namiar na jakiś dobry zamiennik. Na allegro sporo tego jest ale jak się domyślam badziewia też pewnie jest sporo....

        Komentarz

        • paulob1
          Rider
          • 2008
          • 470
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Nabuch, w okolicach Krakowa jest naprawdę dobry fachura który robi magle...



          No ale skoro jesteś "z daleka".... to trudno będzie Ci pomóc...
          Możesz np. skontaktować się z gościem i mu podesłać magiel...
          Gwarancji daje 18 miesięcy...

          [ Dodano: Nie 10 Sie, 14 10:49 ]
          Z tego c osię orientuje, to większość magli na tzw. allegro jest regenerowana, więc praktycznie jet to to samo, co być oddał swoją do regeneracji, bo po założeniu tej allegrowskiej odsyłasz swoją i zwracają Ci jakąś tam kaucję... ale co otrzymasz i ile to pochodzi?
          Sam zdecyduj...

          Komentarz

          • 4tech
            RS
            • 2008
            • 4199
            • Octavia II combi (1Z5)
            • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
            • BKD 2.0 TDI 140 KM

            #6
            Coś dorzucę - trochę z własnego doświadczenia:

            Moje maglownice też przeżywały podobne katusze (łącznie 3x), ale ostatnią wstawiłem używkę z Golfa po przebiegu 65 kkm i działa już 4 rok (odpukać w niemalowane :hammer )
            Z racji, że w czasie wcześniejszego zepsucia się właśnie regenerowanej, przy okazji posypała mi się nieco pompka wspomagania -ot tak sobie wyje , to zalałem świeżym oleum i dodałem do tego Ceramizer - stosowny do tego rodzaju zastosowań.
            Podejżewam, że właśnie dzięki temu dodatkowi ta pompa jeszcze działa i tak bardzo nie wyje :twisted:

            Jeśli słyszysz stuki podczas skręcania, to prawdopodobnie kończą się łożyska na kolumnie McPersona, a nie stricte magiel.
            Uszkodzenia maglownicy zobaczysz dopiero po rozszczelnieniu w postaci pięknej plamy oleju pod samochodem, bądź zablokowaniu lub braku wspomagania :diabelski_usmiech

            A fakt faktem, że magle dostępne na allegro to gruba większość jest po reanimacji :roll:
            Na szczęście jeśli dobrze zreanimowana, to też będzie dłuuugo działać
            O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
            Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
            Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

            Komentarz

            • paulob1
              Rider
              • 2008
              • 470
              • Octavia I (1U2)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM

              #7
              4tech, cyt.: "Jeśli słyszysz stuki podczas skręcania, to prawdopodobnie kończą się łożyska na kolumnie McPersona, a nie stricte magiel. "

              Dobrze, że napisałeś "prawdopodobnie", bo u mnie źródłem stukania (poprzednia Fabia 1) był właśnie magiel, a dokładnie prawa tuleja na wyjściu listwy tuż przy drążku- ta teflonowana. Była ona zwyczajnie pęknięta po wpadnięciu do niewielkiego rowu i powodowała efekt dźwiękowy podobny do nakręcającej się sprężyny. Górne mocowanie McPhersona (tak się to pisze) wymienione i stuki nie ustały...

              [ Dodano: Nie 10 Sie, 14 19:13 ]
              Co ciekawe, auto po uniesieniu (odciążeniu zawieszenia) przestało hałasować.... czuć jednak było na kole efekt blokowania przy ruchach skrętnych.

              Komentarz

              • Nabuch
                Drive
                • 2009
                • 65

                #8
                Dziękuję za porady . Będę szukał czegoś co teoretycznie ma być nowe. Dzwoniłem do Skodeximu i podobno mają nówki ori za 900zł Na allegro jest jeszcze sklep który handluje nówki z koyo z 2 letnią gwarancją .Z miejscowego sklepu oferowali chyba TRW za 1600zł.Dzowniłem do kilku sklepów w których twierdzili że nie ma nówek . Gdzie leży prawda? Któż to wie...

                Komentarz

                • paulob1
                  Rider
                  • 2008
                  • 470
                  • Octavia I (1U2)
                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                  #9
                  Nabuch, spróbuj jeszcze zapytać tutaj:

                  tomczesci.pl

                  Sporo u nich kupowałem i mają rozsądne ceny. Noi przede wszystkim podchodzą fachowo do klienta. Raz wybrałem nawet niewłaściwy pasek wielorowkowy do mojej O1, to zadzwonili z zapytaniem czy aby się nie pomyliłem,.... i mieli rację :lol:

                  Komentarz

                  • aniol
                    RS
                    • 2012
                    • 5228
                    • Octavia I combi (1U5)
                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                    #10
                    Nabuch, Tu masz takie ceny
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz

                    • sebozk
                      Classic
                      • 2014
                      • 9

                      #11
                      sprawdz tutaj: skodaczesci24.pl
                      jest to zamiennik, mam go od jakiś dwóch miesięcy i jest ok, wszystko pasowało bez problemu
                      mi sie listwa rozwaliła a magiel miałem jeszcze na gwarancji lec firmy nie było... nie ma sie co dziwić jak tak robili

                      Komentarz

                      • rss
                        L&K
                        • 2009
                        • 1098

                        #12
                        a co to za firma z wawy robi takie "regeneracje"?
                        kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                        _________________________________________
                        Do sprzedania:
                        komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                        zaciski do hamulcow 280mm.

                        Komentarz

                        • sebozk
                          Classic
                          • 2014
                          • 9

                          #13
                          Firma to Bomar.
                          W sumie to nie mam pojęcia co z nimi, dzwoniłem ze 3dni na podane numery i nikt nie odbierał.

                          Komentarz

                          • Krzych14
                            Classic
                            • 2014
                            • 1

                            #14
                            Witam. W mojej Octavii zauważyłem, że ubywa płynu od wspomagania. Płyn oczywiście regularnie dolewam, ale chciałbym w końcu zlokalizować przyczynę wycieku. Z tego co czytam, częstym powodem jest uszkodzona maglownica, ale czy jest jeszcze coś co warto sprawdzić przed jej ewentualnym wyjęciem? Jakieś przewody może, czy pompa wspomagania?

                            Komentarz

                            • ROBAL_26
                              RS
                              • 2010
                              • 2320
                              • Octavia I combi (1U5)
                              • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

                              #15
                              Krzych14, magiel jak już pada to wyciek zawsze występuje z prawej strony ,ponieważ przy skręcie na maxa w lewo listwa zębata wysuwa się na maxa i są duże obciążenia , także po obserwuj prawą stronę .ok

                              pozdro
                              Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                              ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                              https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                              Komentarz

                              • Pixon
                                Rider
                                • 2013
                                • 541
                                • Fabia (NJ3)

                                #16
                                Zamieszczone przez 4tech
                                Jeśli słyszysz stuki podczas skręcania, to prawdopodobnie kończą się łożyska na kolumnie McPersona, a nie stricte magiel.
                                Mógłby to ktoś jakoś potwierdzić, czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego. Ponieważ u mnie też sobie stuka podczas skręcania?

                                Koszt nieduży, a jakby miało pomóc to mógłbym sobie coś takiego zrobić.
                                Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

                                Komentarz

                                • sebozk
                                  Classic
                                  • 2014
                                  • 9

                                  #17
                                  Mam magiel wymieniony i też mi pyka przy skręcaniu.
                                  Również słyszałem o łożyskach w kolumnie.

                                  Komentarz

                                  Pracuję...